Description
Domino Check Men’s tie with 9 Spots Green Navy Blue and Tan made in the UK from woven Silk fabric. Direct from UK manufacturer.
The Ties Measure 57 inches long and are 3.25 inches across at the widest point.
Domino Check Men’s tie with 9 Spots Green Navy Blue and Tan made in the UK from woven Silk fabric. Direct from UK manufacturer. The Ties Measure 57 inches long and are 3.25 inches across at the widest point.
1000 in stock
Domino Check Men’s tie with 9 Spots Green Navy Blue and Tan made in the UK from woven Silk fabric. Direct from UK manufacturer.
The Ties Measure 57 inches long and are 3.25 inches across at the widest point.
| Weight | 0.048 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 25 × 2 cm |
| Material | Silk |
| Fabric Weave | Jacquard |
| Pattern | Domino Check |
| Width | 3.25 inches (8.5cm) |
| Length | 57 inches (145cm) |
| Color | Bottle Green/Navy Blue/Tan |
| Age Group | Adult |
| Gender | Male |
| Colour | Bottle Green/Navy Blue/Tan |