Description
Slate Grey with Black Floral Pattern Men’s Tie made in the UK from Jacquard woven Silk fabric. Direct from UK manufacturer.
The Ties Measure 57 inches long and are 3.25 inches across at the widest point.

Slate Grey with Black Floral Pattern Men’s Tie made in the UK from Jacquard woven Silk fabric. Direct from UK manufacturer. The Ties Measure 57 inches long and are 3.25 inches across at the widest point.
1000 in stock
Slate Grey with Black Floral Pattern Men’s Tie made in the UK from Jacquard woven Silk fabric. Direct from UK manufacturer.
The Ties Measure 57 inches long and are 3.25 inches across at the widest point.
| Weight | 0.048 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 25 × 2 cm |
| Material | Silk |
| Fabric Weave | Jacquard |
| Pattern | Floral |
| Width | 3.25 inches (8.5cm) |
| Length | 57 inches (145cm) |
| Color | Slate Grey/Black |
| Age Group | Adult |
| Gender | Male |
| Colour | Slate Grey/Black |