Description
MacKenzie Tartan Ascot Cravat made in the UK from Tartan woven Polyviscose fabric. Direct from UK manufacturer. The Ascots measure 44 inches long and are 5 inches across at the widest point.
MacKenzie Tartan Ascot Cravat made in the UK from Tartan woven Polyviscose fabric. Direct from UK manufacturer. The Ascots measure 44 inches long and are 5 inches across at the widest point.
1000 in stock
MacKenzie Tartan Ascot Cravat made in the UK from Tartan woven Polyviscose fabric. Direct from UK manufacturer. The Ascots measure 44 inches long and are 5 inches across at the widest point.
| Weight | 0.048 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 25 × 2 cm |
| Material | Polyviscose |
| Fabric Weave | Tartan |
| Pattern | Tartan |
| Width | 5 inches (13cm) |
| Length | 44 inches (112cm) |
| Color | Navy Blue/Bottle Green/Red/White |
| Age Group | Adult |
| Gender | Male |
| Colour | Navy Blue/Bottle Green/Red/White |