Description
Grey wit h Large Light Blue Flowers Floral Design Ascot Cravat made in the UK from Jacquard woven Silk fabric. Direct from UK manufacturer. The Ascots measure 44 inches long and are 5 inches across at the widest point.
Grey wit h Large Light Blue Flowers Floral Design Ascot Cravat made in the UK from Jacquard woven Silk fabric. Direct from UK manufacturer. The Ascots measure 44 inches long and are 5 inches across at the widest point.
1000 in stock
Grey wit h Large Light Blue Flowers Floral Design Ascot Cravat made in the UK from Jacquard woven Silk fabric. Direct from UK manufacturer. The Ascots measure 44 inches long and are 5 inches across at the widest point.
| Weight | 0.048 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 25 × 2 cm |
| Material | Silk |
| Fabric Weave | Jacquard |
| Pattern | Floral |
| Width | 5 inches (13cm) |
| Length | 44 inches (112cm) |
| Color | Grey/Light Blue |
| Age Group | Adult |
| Gender | Male |
| Colour | Grey/Light Blue |