Description
Navy Blue with large Lilac Floral Outline Design Ascot Cravat made in the UK from Jacquard woven Silk fabric. Direct from UK manufacturer. The Ascots measure 44 inches long and are 5 inches across at the widest point.
Navy Blue with large Lilac Floral Outline Design Ascot Cravat made in the UK from Jacquard woven Silk fabric. Direct from UK manufacturer. The Ascots measure 44 inches long and are 5 inches across at the widest point.
1000 in stock
Navy Blue with large Lilac Floral Outline Design Ascot Cravat made in the UK from Jacquard woven Silk fabric. Direct from UK manufacturer. The Ascots measure 44 inches long and are 5 inches across at the widest point.
| Weight | 0.048 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 25 × 2 cm |
| Material | Silk |
| Fabric Weave | Jacquard |
| Pattern | Floral |
| Width | 5 inches (13cm) |
| Length | 44 inches (112cm) |
| Color | Navy Blue/Lilac |
| Age Group | Adult |
| Gender | Male |
| Colour | Navy Blue/Lilac |