Description
Bronze with Ivy Leaf Floral Pattern Men’s skinny tie made in the UK from Jacquard woven Silk fabric. Direct from UK manufacturer.
The Ties Measure 57 inches long and are 2 inches across at the widest point.
Bronze with Ivy Leaf Floral Pattern Men’s skinny tie made in the UK from Jacquard woven Silk fabric. Direct from UK manufacturer. The Ties Measure 57 inches long and are 2 inches across at the widest point.
1000 in stock
Bronze with Ivy Leaf Floral Pattern Men’s skinny tie made in the UK from Jacquard woven Silk fabric. Direct from UK manufacturer.
The Ties Measure 57 inches long and are 2 inches across at the widest point.
| Weight | 0.048 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 25 × 2 cm |
| Material | Silk |
| Fabric Weave | Jacquard |
| Pattern | Floral |
| Width | 2 inches (5cm) |
| Length | 57 inches (145cm) |
| Color | Bronze |
| Age Group | Adult |
| Gender | Male |
| Colour | Bronze |