Description
Baby Blue with Small Bronze Flowers Floral Design Ascot Cravat made in the UK from Jacquard woven Silk fabric. Direct from UK manufacturer. The Ascots measure 44 inches long and are 5 inches across at the widest point.
Baby Blue with Small Bronze Flowers Floral Design Ascot Cravat made in the UK from Jacquard woven Silk fabric. Direct from UK manufacturer. The Ascots measure 44 inches long and are 5 inches across at the widest point.
1000 in stock
Baby Blue with Small Bronze Flowers Floral Design Ascot Cravat made in the UK from Jacquard woven Silk fabric. Direct from UK manufacturer. The Ascots measure 44 inches long and are 5 inches across at the widest point.
| Weight | 0.048 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 25 × 2 cm |
| Material | Silk |
| Fabric Weave | Jacquard |
| Pattern | Floral |
| Width | 5 inches (13cm) |
| Length | 44 inches (112cm) |
| Color | Baby Blue/Bronze |
| Age Group | Adult |
| Gender | Male |
| Colour | Baby Blue/Bronze |