Description
Red and Cream Floral Stripe skinny tie made in the UK from Jacquard woven Silk fabric. Direct from UK manufacturer.
The Ties Measure 57 inches long and are 2 inches across at the widest point.
Red and Cream Floral Stripe skinny tie made in the UK from Jacquard woven Silk fabric. Direct from UK manufacturer. The Ties Measure 57 inches long and are 2 inches across at the widest point.
1000 in stock
Red and Cream Floral Stripe skinny tie made in the UK from Jacquard woven Silk fabric. Direct from UK manufacturer.
The Ties Measure 57 inches long and are 2 inches across at the widest point.
| Weight | 0.048 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 25 × 2 cm |
| Material | Silk |
| Fabric Weave | Jacquard |
| Pattern | Floral |
| Width | 2 inches (5cm) |
| Length | 57 inches (145cm) |
| Color | Red/Cream |
| Age Group | Adult |
| Gender | Male |
| Colour | Red/Cream |